60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Nakit ihtiyacı bulunan kişilerin tercihi genel olarak banka kredisi kullanmak oluyor. Uzun vade imkanı sunan bankalar ihtiyaç duyulan kredi tutarına daha rahat bir şekilde ulaşılmasına neden oluyor. Günümüzde vade oranını biraz daha uzatarak 60 ay vadeli kredi veren bankalar şu şekilde sıralanır:

ING Bank 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi konusunda ING Bank’a yönelmek isteyenleri oldukça karlı kredi planları bekliyor. Özellikle düşük faiz ve uzun vade aralıkları ile birlikte ihtiyaç kredisi almak isteyen kişiler tercihini bu adresten yana kullanmayı seçebilir. ING Bank ihtiyaç kredisinde faiz oranlarını yüzde 1.69 olarak belirlemiş durumdadır. Bankadan 50 bin TL tutarındaki krediyi 60 ay vade planı üzerinden almak isterseniz aylık olarak 1.448 TL ödeme yapmanız gerekir.

İş Bankası 60 Ay Vadeli Kredi

İhtiyaç kredisi konusunda en çok tercih edilen seçenekler arasında İş Bankası bulunuyor. Tüketicilerin geri ödemesini daha kolay bir şekilde yapmasına olanak sağlayan banka, oldukça cazip bir ödeme planı sunuyor. Kredi faiz oranını 2.2 olarak belirleyen bankadan 60 ay vadeli olarak kredi alabilirsiniz. 50 bin TL tutarındaki krediyi bu vade oranı üzerinden almak istediğinizde aylık olarak yapmanız gereken ödeme 1.670 TL olarak belirlenecektir. İhtiyaca göre banka kefil veya teminat talep edebilir. 

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi

Kredi ürünlerine ulaşmanın en cazip hali olan bu seçenek, kredi geri ödemelerini daha rahat şartlar altında yapmanıza olanak sağlayacak özel bir seçenektir. Bankayı tercih ettiğinizde ihtiyaç kredisindeki faiz oranı 1.59 olarak karşınıza çıkar. Buna göre 50 bin TL tutarındaki krediyi 60 aylık vade planı üzerinden ayda 1.407 TL eşit taksitlerle ödersiniz. Banka kredi notu yüksek olan kişilerden kefil gibi durumlarda talep etmemektedir.

Vakıfbank Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi almak konusunda en çok tercih edilen isimlerden biride Vakıfbank olmaktadır. Uzun vadeli kredi veren bankalar arasında bulunan Vakıfbank, öte yandan faiz oranlarında da diğerlerinden daha cazip seçenekler ortaya çıkarıyor. Vakıfbank ihtiyaç kredisinde faiz oranını günümüzde 1.78 olarak belirlemiş durumdadır. Bu faiz oranı üzerinden 50 bin TL tutarında kredi alarak 60 aylık vadeden ödemeyi düşünen kişiler aylık olarak 1.486 TL ödeme yapmalıdır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi konusunda en çok araştırılan seçeneklerden biride Ziraat Bankası olmaktadır. Daha rahat şartlar altında geri ödeme sunan bankada faiz oranları ise günümüzde %1.80 olarak belirlenmiştir. Buna göre 50 bin TL tutarındaki krediyi 60 aylık vade planı üzerinden alırsanız aylık olarak 1.495 TL ödemek durumunda kalırsınız. Bütçenize bağlı olarak size daha doğru planı seçebilir ve bankayı tercih ederek nakit ihtiyaçlarınızı gidermeye bakabilirsiniz.

Akbank Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

Uzun vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar arayanların yönelmesi gereken bu seçenek daha kolay bir şekilde kredi almanıza olanak sağlayacaktır. Özellikle masrafsız kredi hizmeti ile ön plana çıkan banka tüketicilerin daha cazip planlar ile birlikte kredi alabilmesine neden oluyor. Bankayı tercih ettiğinizde yüzde 1.98 oranı üzerinden ihtiyaç kredisi alabileceksiniz. Buna bağlı olarak 50 bin tutarındaki ihtiyaç kredisini 60 aylık vade planı üzerinden aldığınızda aylık olarak yapmanız gereken ödeme 1.572 TL olacaktır. Vade sayısında artışlar yaşandıkça, kredi için toplam geri ödemenin artacağını belirtmek doğru olur. Bankalara kredi başvurusunda bulunmak için internet şubesi, bankamatik, müşteri hizmetleri üzerinde kredi başvurusu, mobil başvurusu gibi yollar arasından birini seçebilirsiniz.

Burganbank 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi

Burganbank 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren banka arayanlar için doğru alternatiflerden biridir. Düşük faiz ve uzun vade aralığı üzerinden ihtiyaç kredisi alımına izin veren banka, kredi geri ödemelerini daha kolay şartlar altında yapabilmenize izin verecek özel bir seçenek halindedir. Burganbank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.99 olurken, en az 3 ay en fazla ise 60 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Burganbank üzerinden 30 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi alarak bunu 60 aylık vade planı üzerinden ödemeyi düşünen kişiler aylık olarak 945 TL ödeme yapmalıdır. 20 bin TL tutarında kredi alarak bunu 60 aylık vade üzerinden ödemeyi isteyenler ise aylık olarak 630 TL ödemelidir. Burganbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler banka şubelerini ziyaret ederek veya bankanın resmi internet sitesi üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirler. Özellikle kredi notunun yüksek bir seviyede olması, kişinin düzenli bir gelirinin bulunması, kara listede olmaması gibi durumlar daha rahat şartlar altında kredi alabilmeye işarettir.

CEPTETEB 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi konusunda en çok tercih edilen seçeneklerden biride CEPTETEB olmaktadır. Özellikle uzun vade ve düşük faiz imkanı sunduğundan dolayı büyük bir kesim tercihini bu bankadan yana kullanıyor. CEPTETEB en az 3 ay, en fazla ise 60 ay olmak üzere ihtiyaç kredisi alımına imkan sağlıyor. İhtiyaç kredisinde faiz oranları 1.79 olurken, banka aynı zamanda kredi faiz tutarına ek olarak kredi tahsis ücreti ve sigorta ücreti de talep ediyor. CEPTETEB ihtiyaç kredisi kapsamında 20 bin TL tutarında kredi alarak bunu 60 aylık vade planı üzerinden ödemeyi düşünen kişiler aylık olarak 569 TL ödeme yapmalıdır. 

30 bin TL tutarındaki krediyi aynı vade planı üzerinden ödeyecek olanlar ise aylık olarak 894 TL ödeme yapmalıdır. Banka ihtiyaç kredisi için başvuruya olumlu bir cevap verebilmesi için, kredi talebinde bulunan kişinin kredi notunu önemsiyor. Öte yandan düzenli bir gelirinin bulunması, sicilinin temiz olması, ek gelir sunabilmesi gibi konularda banka tarafından bu dönemlerde aranan şartlar arasında yer alır. Bankaya kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ise internet şubesi, bankamatikler, mobil bankacılık veya şubeler üzerinden harekete geçebilirler. Daha hızlı bir sonuç alabilmek için banka tarafından talep edilen gerekli belgelerle birlikte çalışmak istediğiniz bankanın şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir