Alışveriş Kredisi Nasıl Alabilirim?

Alışveriş kredisi; birçok banka tarafından sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, birçok e-ticaret sitesinde de alışveriş kredisinin verilmesi söz konusu olmaktadır. Alışveriş kredisinin ortaya çıkma sebebi, kredi kartı için yapılan taksitlerin sınırlandırılmasından kaynaklanmaktadır. Bu noktada, binlerce liralık tutarları, az taksitlerle ödeme imkanı olmayan kişiler, alternatif arayışına girmişlerdir. Bilhassa, nakit olarak bir şeyler satın alma konusunda zorlananların imdadına alışveriş kredisi yetişmiştir. Alışveriş kredisinin ortalama bin TL’den başladığı ve 15 bin TL’ye kadar uzandığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra, bireysel ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi alışveriş kredisinde de maksimum 60 ay vade seçeneği bulunmaktadır. Ancak, vade süresinin ürüne göre değiştiğini söylemek gerekir. 

Alışveriş Kredisi Veren Bankalar 

Alışveriş kredisi veren bankalar arasında Garanti Bankası bulunmaktadır. Garanti BBVA; online alışveriş kredisi sunmaktadır. Tüketicilerin e-ticaret sitelerinden yapacakları alışverişlerde istedikleri ürünü, alışveriş kredisi kullanarak satın alması mümkün olmaktadır. Garanti Bankası; anlaşmalı olduğu mağazalardan satın alınacak cep telefonu ve tablet gibi elektronik cihazlar başta olmak üzere birçok ürün için 750 TL ile 15 bin TL arasında olan, uygun faiz oranları ve 60 aya kadar uzanan vade seçenekleri barındıran alışveriş kredisi imkanı sunmaktadır. Garanti Bankası alışveriş kredisi için uygulanan güncel faiz oranı; %2,15 olarak bilinmektedir. Garanti Bankası’nın anlaşmalı olduğu firmalar arasında mediamarkt.com.tr, n11.com, genpa.com.tr, gittigidiyor.com ve incehesap.com yer almaktadır. 

Hangi Bankalardan Alışveriş Kredisi Alınabilir? 

Alışveriş kredisi veren bankalar arasında İş Bankası bulunmaktadır. İş Bankası’nda sunulan alışveriş kredisi tutarı; 750 TL ile 15 bin TL arasında değişmektedir. Bunun yanı sıra, üç ile 60 ay arasında değişen vade seçenekleri uygulanmaktadır. İş Bankası’nın anlaşmalı olduğu e-ticaret siteleri arasında Genpa.com.tr, Hepsiburada ve EPttAVM yer almaktadır. Alışveriş kredisi veren bankalar denilince akla Yapı Kredi gelmektedir. Yapı Kredi’de verilen alışveriş kredisinin miktarı; 750 TL ile 15 bin TL arasında değişmektedir. Yapı Kredi’nin anlaşmalı olduğu e-ticaret sitesi; Hepsiburada olarak bilinmektedir. Aktifbank; alışveriş kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Aktifbank’ta 500 TL’den 30 bin TL’ye kadar kredi verilmesi mümkün olmaktadır. 

Alışveriş Kredisi Alma Şartları 

Alışveriş kredisi almak isteyenlerin herhangi bir belge götürmesine gerek yoktur. Alışveriş kredisinin verilme sürecinde kişiye yalnızca kimlik doğrulama soruları yöneltilecektir. Kişinin bilgileri, banka sisteminde kayıtlı olduğundan mütevellit alışveriş kredisinin alınması kolay olacaktır. Alışveriş kredisinin en büyük avantajı, dosya masrafının olmamasıdır. Bunun yanı sıra, bireysel ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi hayat sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmaz. Alışveriş kredisi almak isteyenlerin kefil göstermesine gerek yoktur. Ancak, kredinin kullandırım koşulları ve değerlendirmesi tamamen bankaya göre farklılık göstermektedir. Alışveriş kredisindeki en önemli unsur; kişinin kredi notudur. Kredi notu yüksek olanların istedikleri alışveriş kredisi tutarından faydalanması mümkün olacaktır. 

Alışveriş Kredisi Nasıl Kullanılır? 

Alışveriş kredisi nasıl alabilirim diye düşünenlerin önünde birçok başvuru seçeneği bulunmaktadır. Bilhassa, internet üzerinden yapılan başvuruların hızlı bir şekilde değerlendirildiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra, bankaların sms numaralarına kısa mesaj göndererek başvuru yapmak mümkün olmaktadır. Ayrıca, internet bankacılığı müşterisi olanların başvuruları kısa zamanda değerlendirilmektedir. Örneğin, İş Bankası’nın sunmuş olduğu alışveriş kredisine yalnızca İş Bankası müşterisi olanlar başvurabilmektedir. Alışveriş kredisi nasıl alabilirim diye düşünen birçok kişi bulunmaktadır. Bu kişilerin bilhassa Hepsiburada’nın sunmuş olduğu avantajlardan faydalanmak istediği bilinmektedir. Hepsiburada alışveriş kredisiyle ödeme yapmak isteyenlerin ödeme ekranından alışveriş kredisini seçmesi gerekir. Ardından, bilgilerini kontrol edip başvurusunu tamamlaması şarttır. Hepsiburada alışveriş kredisini sunan bankalar arasında Denizbank da bulunmaktadır. 

Alışveriş kredisi, ihtiyaç kredileri arasında değerlendirilmekte olup, kişilere anlık olarak para harcama ve ihtiyaçlarını alabilme imkanı sunduğundan ötürü, ihtiyaç kredilerinden ayrılmaktadır. Genelde düşük miktarlarda kullanılmakta, mevcut alışverişler sırasında internet bankacılığı üzerinden bu kredi tipine kolayca başvuru yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı aracılığı ile yapmış olduğunuz başvuru çok kısa bir süre içerisinde sonuçlanabilmektedir. Alışveriş kredisi sağlayan birçok banka bulunmakla beraber, bankaların bu konuda sunmuş olduğu avantajları ve başvuru şartlarını inceleyerek sizin için en uygun bankayı tercih edebilmeniz mümkündür. Alışveriş kredisi nasıl alabilirim diye soran kişiler için en avantajlı seçeneğin kendi maaş bankasını tercih etmek olduğunu söylemeden geçmemek gerekir.

İş Bankası Alışveriş Kredisi Almak

Alışveriş kredisi nasıl alabilirim şeklinde bir sorusu olanlar için İş Bankası bu konuda hizmet sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Acil olarak almak istediğiniz bir ürün olduğunda ya da acil nakit ihtiyacınızı karşılamak için bu krediyi kullanmak isterseniz, İş Bankası size bu konuda avantajlı bir kampanya paketi sunmaktadır. Genpa ve n11 gibi sitelerden yapacağınız alışverişlerinizde İş Bankası’nın alışveriş kredisi seçeneğini kullanabilmeniz mümkündür. İnternetten cep telefonu almak isteyenlerdenseniz ve tercihinizi Genpa yönetimindeki Turkcell’den yana kullanacaksanız, İş Bankası alışveriş kredisi almak size bu konuda fayda sağlayabilir. Yalnızca birkaç dakika içerisinde başvuru yapabilir ve başvurunuzun sonucunu da aynı hızla alabilirsiniz. Alışveriş kredisi kullanmak isteyen kişiler bu kredinin yalnızca bir defa ve alışveriş sırasında kullandırıldığını hatırlatalım.

Adios Alışveriş Kredisi Kullanımı

Alışveriş kredisi seçeneği ile müşterilerine hizmet veren bankalardan birisi de Yapı Kredi ve Adios projesidir. Anında kullanabileceğiniz bir kredi olan Adios alışveriş kredisi, farklı tutarlara ve farklı vade oranlarına bağlı olarak farklı ödeme seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Adios’un anında alışveriş kredisi seçeneğinden faydalanmak isteyen kişiler doğrudan internet bankacılığı aracılığı ile hızlı bir başvuru yapabilirler. Adios, 20.000 TL’ye kadar kredi kullanabileceğiniz bankalar arasında yer almaktadır. %1.39 miktarındaki faiz oranı ile siz de Adios’tan alışveriş kredisi kullanmayı tercih edebilirsiniz. 

ING BANK Tekno Kredi Seçeneği

Alışveriş kredisi nasıl alırım diye soranların tercih ettiği bir diğer banka da ING Bank olabilmektedir. Özellikle teknolojik ürünler almak isteyenler için Teknokredi  oldukça işlevsel olabilmektedir. ING Bank’ın bu kampanyasında Teknosa şubelerinden alışveriş yapacak olanlar için büyük bir avantaj söz konusu olabilmektedir. TEKNOSA yazdıktan sonra TC kimlik numaranızı da ekleyerek 2229’a mesaj göndermeniz halinde bu krediye başvuru yapabilmeniz mümkün. Hızlı bir şekilde sonuç alabileceğiniz başvuru, gerekli şartlara haiz olmanız durumunda olumlu olarak sonuçlanmaktadır. %1.95 ve %1.99 faiz oranları ile alışveriş kredisi kullanabilmeniz mümkündür. ING Bank 15.000 TL’ye kadar kredi seçeneği kullanmanıza imkan sağlamaktadır. Siz de başvuru yapabilirsiniz. Kredi alışveriş miktarınız kadar kullandırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir