Cepten Anında Kredi Başvurusu

Teknolojinin gelişmediği zamanlarda, kredi başvuruları şubeler üzerinden yapılmaktaydı. Fakat gelişen teknolojiyle birlikte ve bankacılık sektörünün buna ayak uydurmasıyla artık cepten anında kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bu işlemin birçok yolu ve yöntemi bulunmaktadır. Kredi almak için öncelikle kredinizin türünü belirlemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte kredinizin tutarı kredimizin vadesi ve buna benzer birçok teferruat belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonra bu işlemi hızlandırabilmek için cep telefonumuzdan ait bulunmuş olduğunuz bankanın aplikasyonunda kredi başvurunuz anında yapabilirsiniz. Cepten anında kredi başvurusu şu şekilde yapılabilir; Örneğin Finansbank’ta hesabınız var diyelim. Finansbank mobil bankacılık uygulamasını indirerek buradan kredi başvurunuzu anında yapabilirsiniz. Bunu aynı zamanda internet üzerinden, aktif bank, SMS ile Şeker bank, Akbank gibi bankalar üzerinden de yapabilirsiniz. Tabii ki bunlar saymış olduğumuz birkaç bankadır. Bunu takiben başka bankalardan da cepten anında kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yaparken belirtmiş olduğumuz gibi kredi tutarı, kredi türü, vadesi gibi durumları kredi başvurunuz da belirtmeniz gerekmektedir. Size kredi notunuza göre anında olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılacaktır. Cepten kredi başvurularının olumlu yanlarından bir tanesi de hızlı cevap alabilmenizdir.

En Uygun Kredi Başvurusu

Gelişen teknoloji ve değişen dünya nedeniyle kredisiz herhangi bir ürün ya da gayrimenkul alınamamaktadır. Bu nedenle krediler günümüzde olmazsa olmaz ihtiyaçlardan bir tanesi haline gelmiştir. En uygun kredi başvurusu nasıl yapılır? Ve bunu yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. Öncelikle hızlı kredi başvurusu yapabilmek için belli başlı sitelere giriş sağlayarak bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Örneğin kredi türü, kredi tutarı ve vadenizi belirleyerek hesapla kısmından faiz oranınızı hesapladıktan sonra çıkan bankaları sıralama şeklinde görüntülemiş olacaksınız. Dolayısıyla en uygun kredi başvurusunu bu şekilde görüntülemiş olacaksınız. Ve size en uygun gelen başvuru tutarını ve faiz oranını bu şekilde belirleyerek ihtiyaçlarımıza karşılık alabilirsiniz. Üstelik bu işlemi tek bir tuşla yapabilir şubelere giderek vakit kaybetmeden işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. Şunu da belirtmek gerekir ki faiz oranlarınız kredi türü vadenize ve tutarınıza göre de değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle tutarınızı ihtiyaçlarınıza uygun olarak belirlemeniz gerekmektedir.

Kredi Faiz Oranları 2019

Kredi çekmeyi düşünen kişiler için faiz oranları günden güne farklılık gösterebilmektedir. Buna göre ihtiyaçlarınızı belirleyebilir faiz oranlarınızı karşılaştırabilirsiniz. Kredi faiz oranları 2019 yılı itibari ile düşüşe geçtiği bilinmektedir. Örneğin kredi türünüze göre faiz oranlarının değişeceği belli bir konudur. Mesela ihtiyaç kredisi % 1,55, Konut kredisi %1,49, taşıt kredisi %1,72 Gibi faiz oranlarıyla faizlendirilmektedir. Kredi faiz oranları 2019 yılı itibari ile bu şekildedir. Tabii ki bu durum günden güne farklılık gösterebilmektedir. Belirtmiş olduğumuz gibi kredinizin türü ve değişen zamanla faiz oranlarımız değişkenlik gösterecektir. Bir hafta önce, bir ay önce ve bir yıl önceki faiz oranları da tabii ki değişkenlik gösteriyor. Öncelikle kullanım amaçlarımızı iyi belirleyerek vadenizi ve tutarınızı doğru bir şekilde belirlediğiniz de herhangi bir sorun yaşamadan doğru bir kredi oranı çekmiş olursunuz ve böylelikle zarar olmadan kredinizi kısa sürede ödemiş olursunuz. Bunun yanı sıra size en uygun gelen kredi türlerinin de karşılaştırarak görüntüleyebilirsiniz. Bankalar arasındaki kredi faizleri oranlarını karşılaştırarak sizlere en uygun olarak sunulan faiz oranını görüntüleyip bu şekilde kredinizi kullanabilirsiniz. Bu yöntem kredinizi çekmeden öne araştırma yapmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü ön araştırma yaparak yapmış olduğunuz işlemler her zaman sizlerin zararsız bir şekilde işlemlerinizi yerine getirilmesini sağlayacaktır.

Cepten Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Cepten anında kredi başvurusu sayesinde tüketicilerin banka şubesine gitmesine gerek kalmaz. Bunun yanı sıra, evrak imzalama ve teker teker belge onaylatma işlemlerine gereksinim duyulmaz. Günümüzde kamu veya özel neredeyse tüm bankaların cepten anında kredi imkanı bulunmaktadır. Örneğin, Denizbank, cepten anında kredi başvurusu imkanı sağlamaktadır. Denizbank Cebimde Kredi; 55 bin TL’ye kadar ve 60 aylık vade imkanıyla verilmektedir. Cebimde Kredi’ye başvurmak isteyenlerin KREDİM yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C kimlik numaralarını yazıp 3280’e kısa mesaj atması mümkündür. Bu sayede, Denizbank cepten anında kredi başvurusu tamamlanmaktadır. Bunun yanı sıra, Şekerbank cepten anında kredi başvurusu için KREDİ boşluk T.C kimlik numarasını yazdıktan sonra 1953’e kısa mesaj atmak gerekmektedir. 

Cepten Anında Kredi İmkanı Sunan Bankalar 

Cepten anında kredi imkanı sunan bankalar arasında İş Bankası bulunmaktadır. İş Bankası’na kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerin Nakit, TCKN, kredi tutarı ve gelir bilgisi içeriklerini aralarında boşluk bırakarak yazması ve 4402’ye kısa mesaj atması gerekmektedir. Cepten anında kredi başvurusu yapmak için bir diğer adres; Akbank’tır. Akbank cepten anında kredi başvurusu için Kredi ve TCKN bilgilerinin aralarında boşluk bırakılarak yazılması ve 4425’e kısa mesaj atılması gerekmektedir. TEB’e cepten anında kredi başvurusu yapmak için T.C kimlik numarası bilgisinin 4466’a kısa mesaj atılması uygun görülmüştür. Yapı Kredi’de ise kredi türünün belirtilmesinin ardından boşluk bırakılarak TCKN yazılması ve 4411’e kısa mesaj atılması şarttır. 

Cepten Anında Kredi Başvurusu Seçenekleri 

Cepten anında kredi başvurusu yapmak isteyenlerin önünde sms ile başvuru yapma seçeneği bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, bankaların mobil uygulamalarının indirilmesi sayesinde cepten anında kredi başvurusu yapma şansı vardır. Örneğin, Denizbank mobil uygulamacılık ürünü olarak MobilDeniz; tüketicilerin akıllı telefonlarına indirildiği takdirde anında kredi başvurusu yapılmasına olanak tanımaktadır. Neredeyse her bankanın buna benzer mobil uygulamaları bulunmaktadır. Mobil uygulamalar, cepten anında kredi başvurusu yapılmasına olanak tanımaktadır. Cepten anında kredi başvurusu yapmak için bir diğer alternatif ise internet bankacılığı seçeneğini kullanmaktır. İnternet bankacılığı müşterisi olmak bu noktada elzemdir. Kredi başvurusunu bu yolla yapmak isteyen tüketicilerin kredi başvurusu yapmak istedikleri bankadan vadesiz mevduat hesabı açması önerilmektedir. Bu sayede, internet bankacılığı müşterisi olma hakkı kazanılır. Günümüzde, herkesin akıllı telefonunun olduğu varsayıldığında cepten anında kredi başvurusu yapmak bu yolla da mümkün olabilir. Akbank Direkt Mobil uygulaması; cepten anında kredi başvurusu için ideal bir seçenektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir