Garanti Bankası 20.000 TL Kredi Başvurusu

İhtiyaç kredisi almak isteyen kişiler tercihini genel olarak Garanti Bankasından yana kullanmaktadır. Özellikle ihtiyaç kredisi konusunda düşük bir faiz oranı sunması ve uzun vadeler aracılığıyla kredi alımını mümkün bir hale getirmesi bu alana olan ilgiyi arttırıyor. 2019 yılında da yine adından övgü ile bahsettiren kampanyalar oluşturan banka, her bütçeye özel olarak bir kredi planı oluşturmuştur.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı %2.04’tür. İhtiyaç kredisi için belirlenen vade üst sınırı ise 60 aydır. Banka üzerinden 20 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi alan kişiler 60 aylık vade planı üzerinden ödeme yapmayı seçtiğinde aylık olarak 639 TL ödemelidir. Aynı kredi tutarı 48 aylık vade planı üzerinden ödenirse 726 TL aylık ödeme ortaya çıkarken, 36 aylık vade planı üzerinden ise 861 TL aylık ödeme ortaya çıkacaktır. Bunun yanında 20 bin TL tutarındaki krediyi 60 aylık vade planı üzerinden ödeyen kişilerin toplam geri ödemesi 38.365 TL olarak belirlenir. Bu tutar 48 aylık vade planında 34.661 TL, 36 aylık vade planında ise 31.002 TL’ye denk gelmektedir. Bu şekilde kendinize daha uygun gözüken bir kredi planı belirleyerek, Garanti Bankasına kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankasına ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunacak kişilerin karşısına birden fazla başvuru kanalı çıkar. Bunlar arasından onlar için hangisi daha uygun görünüyorsa bu yöntemi tercih ederek kredi talebinde bulunabilirler. Her başvuru yöntemi oldukça hızlı bir şekilde sonuç almanıza neden olacaktır. 

İhtiyaç Kredisi İçin Başvuru Kanalları

Garanti Bankası kredi başvurusu yapmak için ilk yöntem internet üzerinden bankanın resmi internet sitesini ziyaret etmektir. Daha sonrasında ihtiyaç kredisi alanına yönelerek burada karşınıza çıkacak başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaya bakmalısınız. Başvuru formunda sizden istenecek detaylar arasında T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası, çalışma şekli, gelir bilgileri, krediye ait detaylar, kişisel bilgiler, adres bilgileri gibi çeşitli detaylar bulunur. Bunları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra güvenlik soruna cevap vererek kredi başvuru formunu bankaya iletebilirsiniz. Bu adımdan sonra son derece kısa bir süre içinde kredi başvurunuza dair herhangi bir cevap almış olacaksınız.

Bunun yanında mobil şube üzerinden de ihtiyaç kredisi başvuru işlemini tamamlamayı düşünebilirsiniz. Ancak bunun için bankanın kendi müşterisi olmanız gerekmektedir. Eğer halihazırda bankanın kendi müşterisiyseniz, bankanın resmi mobil uygulamasını indirerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Uygulama marketleri üzerinden indirilebilen Garanti Mobil uygulaması, aynı zamanda diğer bankacılık işlemlerini de çok kısa bir süre içinde yapmanıza olanak sağlayacaktır. Uygulamaya banka bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra krediler kısmına ulaşarak, kredi başvuru bölümünü açmalısınız. Daha sonrasında bu bölümde sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca dileyen kişiler bankanın şubelerinden herhangi birini ziyaret ederek, bankamatikler üzerinden veya müşteri hizmetleri numarası üzerinden başvuruyu gerçekleştirebilirler.

Garanti Bankası 20 bin TL ihtiyaç kredisi için özellikle başvuruda bulunan kişinin düzenli bir gelire sahip olması ve yüksek bir kredi notunun bulunması önemli bir konu olarak kabul edilir. Bu tarz özelliklere sahip olan kişilerin ise diğerlerine nazaran kredi başvurusu konusunda olumlu bir yanıt alabileceğini belirtmek gerekiyor. Bunun yanında banka gerekli gördüğü durumlar kredi talebinde bulunan kişiden kefil veya teminat isteyebilmektedir. Daha fazla bilgiye ulaşmak için bankanın resmi internet sitesini ziyaret edebilir veya müşteri hizmetlerinden yardım almayı seçebilirsiniz.

Garanti Bankası 20 Bin TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? 

İhtiyaç kredisi almak isteyenler için en uygun vade seçeneklerine ve faiz oranlarına sahip olan bankaların başında Garanti Bankası gelmektedir. Garanti Bankası 20 bin TL kredi başvurusu için birçok başvuru kanalı kullanılabilir. Bu noktada, isteyenler en yakın Garanti Bankası şubesine giderek bizzat kredi başvurusu yapabilirler. Buna ek olarak, Garanti Bankası müşterisi olanlar ise Garanti Bankası internet bankacılığı sayesinde ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler. İnternet bankacılığı sayesinde şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmak mümkün olmaktadır. Buna ek olarak, Garanti Bankası 20 bin TL kredi başvurusu için Garanti BBVA Mobil’i kullanmak doğru olacaktır. Ayrıca, Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni veya Garanti BBVA Anında Kredi Hattı’nı arayarak da ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. 

Garanti Bankası 20 Bin TL Kredi Başvurusu Faiz Oranları 

2019 Ağustos ayı itibariyle Garanti Bankası 20 bin TL kredi başvurusu yapmak isteyen bir tüketici; 60 aylık vadeyle geri ödeme seçeneğini tercih ettiği takdirde kendisine aylık %1,94 faiz oranı uygulanacaktır. Bu noktada, tüketicinin aylık eşit taksitler halinde ödeyeceği miktarın 621,94 TL olacağını söylemek gerekir. Garanti Bankası’nda üç aydan altmış aya kadar vade seçeneği bulunduğunu hatırlatmak gerekir. Ayrıca, kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti alınmaktadır. Bir başka deyişle, 20 bin TL kredinin tahsis ücreti, 105 TL olacaktır. Buna ek olarak, Garanti Bankası 20 bin TL kredi başvurusu sonucunda istenilen toplam masrafın 330 TL olacağını belirtmek gerekir. 

Garanti Bankası 20 Bin TL Kredi Başvurusu İçin İstenilen Belgeler 

Garanti Bankası 20 bin TL kredi başvurusu için istenilen belgelerin başında üzerinde vatandaşlık numarası yazan nüfus cüzdanı bulunmaktadır. Ayrıca, Garanti Bankası maaş müşterisi olmayanların gelir belgesi sunması mümkün olabilir. Bu noktada, ücretli çalışanların bordro veya gelir yazısı belgesini bankaya sunması şarttır. Garanti Bankası’na sunulacak olan maaş bordrosunun güncel olması gerekir. İki aydan önceki bir tarihi temsil etmemelidir. Emekli olanların ise mutlaka emekli olduklarını gösteren belgeye sahip olması şarttır. Şahıs şirketi sahibi olan kişilerin ise firmalarına dair güncel vergi levhasını ve yıllık gelir vergisi beyannamesini bankaya göstermesi son derece önemlidir. 

Garanti Bankası 20 Bin TL Kredi Başvurusu Seçenekleri 

Garanti Bankası 20 bin TL kredi başvurusu yapmak isteyenlerin önünde oldukça uygun bir başvuru alternatifi bulunmaktadır. İsteyenler, Garanti BBVA ihtiyaç kredisi formunu doldurarak dakikalar içerisinde kredi başvurusu yapmaya hak kazanırlar. Bunun için Garanti BBVA’nın internet sitesindeki ihtiyaç kredisi sayfasına giderek hemen başvur linkine tıklamak gerekir. Tüketicinin önüne çıkan başvuru formundaki kişisel bilgiler, kredi bilgileri, çalışma şekli ve gelir bilgileri, diğer bilgiler ve işlem onayı kısımlarını eksiksiz olarak doldurması gerekir. Ardından, işlemin sonuçlandığına dair onay alınacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir