Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Günümüzde çoğu banka masrafsız kredi imkanı sağlamaktadır. Bu sayede kredi alımını biraz daha kolay bir hale getiren bankalar sayesinde nakit ihtiyaçları anında karşılanabilir. Dosya masrafı almayan bankalar arasında bu seçenekler bulunmaktadır:

Enpara Dosya Masrafsız Kredi

Şubesiz bankacılık hizmeti veren Enpara, her alanda olduğu gibi kredi alımı sırasında da masrafları ortadan kaldırmış olan bir seçenek olarak ön plana çıkıyor. Enpara, havale ve eft işlemlerinde ücreti ortadan kaldırırken aynı zamanda ihtiyaç kredisi konusunda da masrafları bitirmiş durumdadır. Enpara’yı tercih ederek minimum olarak 1000 TL, maksimum olarak ise 50 bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Faiz oranları ise istenen vadeye göre değişiklik gösterir. Bu kampanyaya göre en fazla 36 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. 

CEPTETEB Dosya Masrafsız Kredi

Enpara’da olduğu gibi bu bankada da şubeye gitmeye gerek bile kalmadan masrafsız kredi için başvuruda bulunabilirsiniz. Banka ihtiyaç kredisi konusunda faiz oranını yüzde 2.40 olarak belirlemiş durumdadır. İnternet veya mobil şube üzerinden ihtiyaç kredisinde başvurabilir ve istediğiniz tutarın anında hesabınıza geçmesine neden olabilirsiniz. Bankadan en az 1 ay, en fazla ise 36 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi alabilme hakkınız bulunur. 

Ziraat Bankası Masrafsız Kredi

Masrafsız kredi veren bankalar arasında bulunan Ziraat Bankası, dosya masraflarını tamamen ortadan kaldırmış durumdadır. Bu sayede kredi alım konusunu biraz daha kolay bir hale getirir. Ziraat bankasını tercih ederek yüzde 1.34 faiz oranı üzerinden ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Size daha uygun gözüken kredi tipini belirlemek için, şubeler veya müşteri hizmetleri üzerinden yardım alabilirsiniz. Diğerlerine nazaran daha düşük faiz ve uzun vade imkanı sağlayan banka, kredi alımını daha rahat bir hale getirmiş olacaktır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi konusunda en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan Halkbank, ihtiyaç kredisi alımını biraz daha cazip bir hale getiriyor. Uzun vade ve düşük faiz imkanı sunan banka, dosya masrafını da ortadan kaldırdığından dolayı konu hakkında sıklıkla tercih edilen bir isim halindedir. Halkbank masrafsız ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.35 olarak belirlenmiş durumdadır. Banka aynı zamanda anında kredi imkanı sağlarken, konu hakkında herhangi bir zaman kaybına uğramadan ihtiyaç kredisi almanıza neden olur.

Fibabanka ihtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi konusunda sıklıkla tercih edilen Fibabanka, masrafsız kredi tipine yönelmek isteyenler için ideal bir seçenek halindedir. Fibabanka ihtiyaç kredisinde faiz oranı yüzde 1.50’dir. Banka düşük faiz ve uygun vade olanakları üzerinden nakit ihtiyacınızı gidermek için tercih edebileceğiniz seçenekler arasında bulunuyor. Ekstra masrafla karşı karşıya kalmak istemeyen ve kredi alımını daha kolay bir şekle getirmek isteyenler bu nedenle tercihini bu bankadan yana kullanabilir.

Şekerbank Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Masrafsız ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında Şekerbank’ta yer alıyor. Şekerbank ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.40 olarak belirlenmiştir. Bankayı tercih ettiğinizde kredi masrafları, sigorta masrafı gibi ek ücretler ödemenize kesinlikle gerek kalmaz. Bu şekilde kredi alımını daha kolay bir hale getirebilirsiniz. 36 aya kadar vade imkanı sağlayan banka minimum vade oranını ise 1 ay olarak belirlemiştir. 

Aktifbank Masrafsız Kredi

Aktifbank masrafsız kredi sağlayan bankalar arasında en çok tercih edilenlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Özellikle daha kolay yoldan kredi almak isteyenlerin danıştığı bu adreste fazla çaba göstermeye gerek kalmadan uzun vade aralıkları ve düşük faizler üzerinden hemen ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Diğer bankaların aksine ihtiyaç kredisi alım konusunda daha az şart ön plana çıkarmış durumdadır. Bunun yanında günümüzde de birbirinden avantajlı kredi planlarını gündeme getiren bu adres, masrafsız kredi konusunda da sıklıkla ön plana çıkıyor. Artık kredi almak istediğinizde ek masrafları düşünmeye gerek kalmadan sadece kredi tutarı ve faiz tutarını ödemiş olacaksınız. Özellikle bütçenizi mümkün olduğu kadar rahatlatmak ve kredi masrafı ödemek istemiyorsanız bu nedenle tercihinizi bu bankadan yana yapmanız daha mantıklı olacaktır. Aktifbank üzerinden ihtiyaç kredisi almak isteyenlerin düzenli bir gelire sahip olması gerekecektir. Banka özellikle en az bir yıldır bir işte çalışmaya devam eden kişilerden gelen kredi başvurularını onaylıyor. Bunun yanında düşük bir kredi notu bulunsa dahi, bu süre boyunca çalışan kişilerin kredi alması bu adres sayesinde mümkün bir hale gelir. Bankaya kredi başvurusunda bulunmak için dileyenler online bankacılık, dileyenler ise şube üzerinden başvuru yöntemini tercih edebilirler. Mobil uygulama üzerinden ihtiyaç kredisinde bulunmak isteyen kişiler ise, bankanın hali hazırda müşterisi olması gerekir. 

Masrafsız Kredi İçin Ön Plana Çıkan Durumlar

Bankalar kredi başvurusunda bulunan kişilerin yüksek bir kredi notuna sahip olmasını önemsemektedir. Özellikle yüksek bir kredi notuna sahip olurken, düzenli bir geliri bulunan kişilerin kredi alabilme ihtimali diğerlerine göre daha fazla olur. Kredi notu düşük durumda olan kişiler ise kefil veya teminat göstererek kredi çekebilirler. Masrafsız kredi kapsamında günümüzde yukarıda seçenekler aktif olarak hizmet veriyor. Ancak kredi talebinde bulunan kişinin sicilinin temiz olması ve kara listeye hiç girmemiş olması bu alanda aranan en büyük şartlar arasında bulunur. Masrafsız kredi kapsamında sigorta masrafı ve kredi tahsis ücreti ödemenize kesinlikle gerek kalmayacaktır. Sigorta masrafı kişiye göre belirlenen bir masraf türü olurken, kredi tahsis ücretinin belirlenmesinde kredi tutarı ciddiye alınıyor. Özellikle yüksek tutarda bulunan kredilerde kredi tahsis ücreti kullanıcılar için büyük bir zorluk ortaya çıkarır. Bu nedenle ihtiyaç kredisi almayı isteyen kişilerin tercihi daha çok masrafsız kredilerden yana olmaktadır. Masrafsız kredi başvurusu yapmak için birden fazla yol bulunur. Bunlar arasından kredi başvurusunda bulunan kişi için en uygun yöntem hangisi görünüyorsa onu tercih ederek kredi başvurusu işlemi anında tamamlanabilir. Online başvuru yöntemi, mobil uygulama üzerinden kredi başvurusu, şube üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu, bankamatikler üzerinden başvuru bu alanlarda kredi talebinde bulunacak kişi tarafından kullanabilecek yollar arasında yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir